Portret 'Painted' door AI Up for Auction bij Christie's in NYC

Pin
Send
Share
Send

Een verontrustend portret gemaakt door kunstmatige intelligentie (AI) verschijnt deze week historisch op het veilingblok bij Christie's in New York City. Het zal het eerste kunstwerk zijn dat door een algoritme is gemaakt dat ter veiling wordt aangeboden in de wereld van de beeldende kunst.

Het portret - ontworpen in de stijl van de "oude meester" dat doet denken aan Europese beeldende kunstenaars van eeuwen geleden - vult slechts gedeeltelijk het canvas en laat lege ruimte rond de centrale figuur. Het lijkt een man voor te stellen met een wazig gezicht, gekleed in kleding vergelijkbaar met die gedragen door onderwerpen geschilderd door de Nederlandse kunstenaar Rembrandt van Rijn in de 17e eeuw.

Natuurlijk pakte een computer niet spontaan een penseel op en werd kunstenaar. De AI die het beeld genereerde, had menselijke programmeurs - een Parijse kunstcollectief genaamd Obvisible, meldde Christie's. Hun samenwerking, getiteld 'Portrait of Edmond De Belamy', maakt deel uit van een reeks schilderijen van de fictieve familie Belamy en zal volgens Christie's naar verwachting $ 7.000 tot $ 10.000 opleveren.

Om het portret te genereren, voedde het team van Voor de hand liggend het neurale netwerk eerst een dieet van 15.000 afbeeldingen geschilderd tussen de 14e en 20e eeuw, om het te trainen om visuele elementen in de beeldende kunst te herkennen, vertelde de voor de hand liggende kunstenaar Hugo Caselles-Dupré aan Christie's. Het algoritme dat uiteindelijk een originele afbeelding creëerde, bestond uit twee delen die elkaar tegenwerkten, de Generator en de Discriminator; ze noemden deze strijdlustige AI 'generative adversarial network' (GAN), legde Caselles-Dupré uit.

"De Generator maakt een nieuw beeld op basis van de set, en vervolgens probeert de Discriminator het verschil te ontdekken tussen een door de mens gemaakt beeld en een beeld dat door de Generator is gemaakt. Het doel is om de Discriminator voor de gek te houden door te denken dat de nieuwe beelden echt zijn portretten. Dan hebben we een resultaat, "vertelde hij aan Christie's.

Het uiteindelijke beeld van GAN werd vervolgens met inkjet gedrukt op canvas en ingelijst, volgens Voor de hand liggende. Onderaan het portret staat een wiskundige formule die het algoritme vertegenwoordigt dat het heeft gemaakt, een knipoog naar de relatie tussen de Generator en de Discriminator, schreven voor de hand liggende kunstenaars op de website van het collectief.

Aangezien dit de eerste kunstveiling is met een door AI gegenereerd portret, verkeert de "kunstenaar" in zeer goed gezelschap - ook te koop aangeboden in de veiling is werk van gerenommeerde figuren als Andy Warhol, Keith Haring, Louise Nevelson , Marc Chagall en Pablo Picasso, volgens de veilingcatalogus van Christie.

"Portrait of Edmond De Belamy" maakt deel uit van de Christie's sale Prints and Multiples, die biedingen van 23 tot 25 oktober accepteert.

Pin
Send
Share
Send